Lepszego Roku!

Dziękujemy, że w minionym roku byłyśmy/byliśmy razem. Nie był to łatwy rok dla Nas
i dla bliskich nam Osób, ale (czy – właśnie z tego powodu) Akceptacja podejmowała działania.

Nasza organizacja była reprezentowana przez Anetę Dekowką w spotkaniu – Konferencji dotyczącej sytuacji osób LGBT+ w Polsce i Europie, współorganizowanym przez Komisję Europejska w Polsce i Agencję Praw Podstawowych UE. (Link do relacji ze spotkania: https://tiny.pl/7vzcw)

Poza tym Aneta Dekowska komentowała sytuację osób LGBT+ w Polsce dla portalu Pluralist.eu, dzięki któremu także opis sytuacji w naszym kraju dotarł m.in. do wiceprzewodniczącej Komisji Europejskiej Very Jurovej. W konsekwencji powstała strategia działań na rzecz przestrzegania w Polsce praw człowieka. A według niej „każdy powinien czuć się wolny, by być tym, kim jest – bez strachu, że będzie za to prześladowany.” (Link do wypowiedzi dla pluralist.eu: https://tiny.pl/7vzc4)

W minionym roku, mimo ograniczeń spowodowanych pandemią, nasza organizacja reprezentowana była na demonstracjach w imieniu przestrzegania praw człowieka – praw osób LGBT+. (Dokumentację po części znajdziecie w mediach społecznościowych.)

Starałyśmy się też uczestniczyć w spotkaniach z Wami i tymi, które i którzy potrzebują kontaktu, wzmocnienia. Poza osobistymi spotkaniami (w Warszawie i nie tylko) kontaktowałyśmy się online i te spotkania będziemy kontynuować.

A dziś jeszcze życzymy Wam, aby rok, który się zaczął, był lepszy dla Nas i naszych Bliskich! Abyśmy mogły/mogli mieć poczucie, że możemy normalnie żyć – czuć się naprawdę jak we własnym domu.

Zdrowia i normalności – przyjmijcie najlepsze życzenia od Anety Dekowskiej, Tamary Uliasz i Grzegorza Beczka czyli Zarządu Stowarzyszenia Akceptacja, a także Agaty Jankowskiej, reprezentującej biuro!