Powstańcy wspierają społeczność LGBTQ

W rocznicę Powstania przypominamy o oświadczeniu samych Powstańców w związku z nasilającą się agresją w stosunku do osób LGBTQ.

Image may contain: 2 people, people standing and outdoor

„Nie ma zgody na poniżanie mniejszości seksualnych w kraju, w którym homoseksualiści byli zabijani przez faszystów za swoją odmienność. Nie ma naszej zgody na bicie i opluwanie drugiego człowieka, a także na wykorzystywanie symbolu naszej walki z okupantem – symbolu Polski Walczącej.
(…)
W Białymstoku obudziły się najgorsze instynkty osób, które odczłowieczały drugiego człowieka. Takie wydarzenia przypominają te sprzed II wojny światowej i nie mogą zostać niezauważone lub przemilczane.”

To niebywałe i smutne, że młodzi ludzie ze znakiem Polski Walczącej na ubraniach, z ojczyzną i Bogiem na ustach, atakują ludzi z powodu tego, kim są, kim się urodzili.
Stoimy po stronie pokoju i wolności. Powstańcom w ich rocznicę dziękujemy za walkę o nie właśnie, o pokój i wolność. Bohaterki i bohaterzy, którzy nadal zabierają głos w obronie tego, o co walczyli 75 lat temu:
„To przykre, że kiedyś walczyliśmy z nienawiścią, a teraz w wolnej Polsce walczymy o to, aby nie stała się Ona nienawistna.”